Kontakt a ubytování

 

Email:

 

Tel: +420 606 724 150

milonov@milonov.cz

 

Kde co najdete a jak chalupa funguje...

Velké Karlovice 242

 

N 49°23,10'

EO 18°18,17'

635 m n.m.

Kam pro vodu:

Do studánky nacházející se vlevo od chalupy cca 20 metrů po vrstevnicovém chodníčku. Studánka je zamknutá, je dobré si sebou vzít klíče s nápisem „voda“ nebo „studánka“ ty visí v ubytovně pod elektrickým rozvaděčem a nádoby s označením „pitná voda“, mají červenou barvu :o)

Vodu do nádob naplníme speciálním nástrojem „šoufkem“, který visí uvnitř přístřešku chránícího studánku.

I když je voda nezávadná, doporučuji pro jistotu převařit.

Kde se umýt:

 

- v umývárně zvané „koryto“. Nachází se vlevo od chalupy, pod studánkou, cesta je tedy obdobná jako ke studánce s rozdílem, že ke korytu sejdete pod vrstevnici kamenným chodníčkem, který vás dovede až k umývárně.

- v umývadle v chalupě, které je v kuchyni za skříní

- v přenosném plastovém umývadle, které je umístěno v chodbičce v regálu. Jeho součástí jsou i skládací nohy

Veškeré mycí prostředky nejsou součástí těchto zařízení, doporučuji dovézt sebou :o)

Kam na WC:

WC tzv. kadibudky  jsou vlevo od chalupy po třech metrech vpravo okolo stodoly.Jsou uzamčeny, je potřeba je odemknout.Klíč s nápisem „WC“ visí v ubytovně pod elektrickým rozvaděčem. Toaletní papír není součástí výbavy, každý si doveze svůj…

Kam pro palivo do kamen:

 

S klíčem s nápisem „OTOP“ visícím pod elektrickým rozvaděčem, odemknete dveře nacházející se naproti chalupy vpravo v rohu. V místnosti je uloženo dřevo a uhlí. Nachází se zde také rámové pily (prosím nenechávejte je při nečinnosti utažené) a sekery. Při sekání velkých špalků používejte kalač (velká těžká klínovitá sekera) nepoužívejte sekery jako klín, mohly by při silnějším úderu prasknout a způsobit vám zranění.

Kam uschovat kola:

Kola a rozměrné předměty je možné uschovat do KLUBu. Klíče visí pod elektrickým rozvaděčem. Klub se nachází naproti chalupy v pravém křídle stodoly. Mimo uschovávání se dá použít i pro stolování, případně při nepřízni počasí k bujarému oslavování.

Jak uvařit:

Pro tyto účely slouží dvou plotýnkový elektrický vařič, sporák na pevná paliva či kamna. Na sporáku je praktické ohřívat vodu na umývání, hlavně v chladnějším období, kdy se topí. Hrnce pro tyto účely jsou v chodbičce v polici.

Kam uschovat potraviny:

Potraviny je možno uschovat v malé místnosti – spižírně, vedle chodby, do polic, nebo lednice.

Kde rozdělat oheň:

Ohniště se nachází vpravo dvacet metrů od chalupy. K rozdělávání ohně používejte dřevo a chrastí z lesa, nikoli ze dřevárny (OTOPu).

Kam s popelem:

Popel odnášejte na určené místo. Pouze popel, odpadky musíte odvézt sebou. Při vyšší sněhové pokrývce popel dávejte na jedno místo do oblasti WC aby bylo možné jej po odtání sněhu lépe uklidit. Hromádky popela všude kolem chalupy nepůsobí hezky. Díky.

Kam s odpadky:

 

Zmenšit na co nejmenší rozměr a v plastových pytlích odvézt sebou. Na chalupě nejsou nádoby na odpadky. Pouze odpadkové koše v interiéru.

Chalupa Milonov                                  © 2012                              milonov@milonov.cz